Silikon Vadisine ve Teknoloji Dünyasına İçeriden Bir Bakış
kolai.com
Ana Sayfa
Yazı Ekle
Forumlar
Bilgi Bankası Kategorileri
Son Eklenen Bilgiler
Divan Edebiyatı
Osmanlıca Sözlük
Osmanlı Padişahları
Anadolu Beylikleri

Arama:
Bunlar da var
Osmanlı Askerî Teşkilatı ve Kapıkulu Askerleri
Kanuni’nin muhteşem kadrosu
Topkapı Sarayı 'nın İnşası
Padişahların Saltanat ve Yaşları
Ramî Mehmet Paşa
1444 Tarihine Kadar Osmanlı - Raguza Cumhuriyeti İlişkileri
XVI. Yüzyıl Ortalarından XVII. Yüzyıl Sonlarına Kadarki Şeyhülislâmlar
Muhammes
Abdülhamid sorgusu
Yunus Emre

Aradığınız soruların cevabını bulamadınız mı? Forumlarımızda sorun.

Ermeni soykırımı iftiracıları

Sayfadaki Başlıklar


7 milyon Türk’ün mücadelesi

Çınaraltı

İsmail Yağcı

01 Kasım 2007 Perşembe ismail.yagci@tg.com.tr

Her sene nisan ayı gelirken ABD’de bulunan Ermenilerin “Soy kırım iftiraları hastalığı” nüksederdi. Ama ne olduysa, herhalde küresel ısınma sebebiyle mevsimsiz çiçek açan kiraz ağaçları gibi; bu sene ekim başında hastalık baş gösterdi.

ABD temsilciler meclisi başkanı Pelosi, göreve gelmeden başladığı Ermeni sevdasını, daha ileri taşıyarak; Soykırım yalanını Temsilciler Meclisi komisyonunda oylattı.

Pelosi ABD Başkanı dahil hükumet üyelerinin baskılarına rağmen, genel kurula da getireceğini çığlıklarla haykırmıştı. İşte o günlerde ABD’de yayınlanan bazı gazetelerden, Ermenileri ve Ermeni severleri yalanlayan bazı pasajlar:
-16 Ekim 2007 tarihli Chicago Tribune gazetesinde yer alan bir yazıdan özet:

7 milyon Türk’ün mücadelesi

Tüm dünya, Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminin neye benzediğini biliyor:
Yüz binlerce kişi, tozlu patika yollardan aşağı doğru kaçmakta, mal mülklerinden geri kalanları yanlarına almış mültecilerin hınca hınç doldurduğu trenler, kuru çorak arazilerden hızla geçmekte ve çok sayıda insan ölümün eşiğinde. Osmanlı İmparatorluğu için bu süreç, Rusya ve uzantılarının nüfuz alanını genişletmesiyle Balkanlarda, Kafkaslar ve Kırım’da başlamıştı.

Kendilerine Türk dediğimiz bu 7 milyon insan, Modern Türkiye Cumhuriyeti’nin toprağı olan Anadolu’ya yerleşmek zorunda kalmıştı.

-Ermeniler etnik temizliğe giriştiler:

Birinci Dünya Savaşı’nın fiilen başladığı 1914’te Ermeniler, bugünün Türkiye’sinde ulusal bir devlet kurma girişiminde bulundular. Ermeniler Osmanlı idaresine karşı ayaklanıp Türklere karşı bugünün ifadesiyle (etnik temizliğe) giriştiler. Girişimleri başarısızlıkla sonuçlandı ve yönetimin pek çok Ermeniyi ayaklandıkları yerlerden güvenlik nedeniyle, başka yerlere nakletmesine sebep oldu. Bu süreçte Ermenilerin çektikleri gayet iyi biliniyor.

-Kendi hatalarını görmüyorlar:

Şimdi Ermeniler, yaşananların hiçbir şekilde kendi hatalarından olmadığına inanıyor.

Onlara göre, etnik açıdan homojen bir Ermeni devleti kurma girişimlerinin başarısızlığının tek nedeni, Türklerin kendilerini yok etmesinden kaynaklanıyor.

-Kongre değil tarihçiler karar vermeli:

Kongre neden Dış İlişkiler Komitesi’nin tavsiyesiyle, kendini geçmişteki olaylara bakan bir karar mercii ilan etsin? Ermenilerin uğradığı vahamet varsa, buna tarihçiler kafa yormalı arşivlere gidilmelidir.

-Ermeniler’de sahte belgeler var:

Bahsedilen suça dair öne sürülen deliller arasında, pek çok sahte belge yer alıyor.

Savaşın ardından İngiltere, İstanbul’u dört yıl boyunca işgal altında tuttu ve o sırada Osmanlı hükümetinin tüm dosya ve evraklarını enine boyuna inceledi. Hiçbir şey bulunamadı ve bu nedenle de ellerinde tuttukları savaş suçlu zanlısı 100 Türk’ü yargılayamadı.

İşte ABD’deki bir gazetedeki konuyu açıklayan bir yazıdan alıntılar.

Karar artık siz okuyucularımın.

Bize her konuda çekinmeden yazabilirsiniz