Silikon Vadisine ve Teknoloji Dünyasına İçeriden Bir Bakış
kolai.com
Ana Sayfa
Yazı Ekle
Forumlar
Bilgi Bankası Kategorileri
Son Eklenen Bilgiler
Divan Edebiyatı
Osmanlıca Sözlük
Osmanlı Padişahları
Anadolu Beylikleri

Arama:
Bunlar da var
III. Murat'ın Hükümdarlığı
Şuursuz gruptan Atatürk'e hakaret „VIDEO”
Osmanli Tarihi 1500-1600 Yillari Arasi Onemli Olaylar
II. Ahmet
Osmanlı Toprakları Üzerinde Kurulan Devletler
Gevherî
XIV. Yüzyılın Son Yarısıyla XV. Yüzyılın İlk Yarısında Osmanlılardaki Edebî Akım
Gülhane Hatt-ı Hümayunu
BALKAN SAVAŞLARI
Osmanlılarda İlk İlmî Müesseseler

Aradığınız soruların cevabını bulamadınız mı? Forumlarımızda sorun.

Gönüllüler Aranıyor

Sayfadaki Başlıklar


Gönüllüler Aranıyor!

Gönüllüler Aranıyor!

Osmanli Medeniyetine Asik Gönüllüler Araniyor!

Sayfamizi Osmanli Medeniyetine yakisir hale getirmek ve daha çok insani Osmanli Tarihi ve Kültürü ile tanistirmak için çalisacak Osmanli'ya asik gönüllüler araniyor. Yalnizca bir defaya mahsus birkaç saat ayirabilseniz bile yapabileceginiz birseyler var.

Sitemizin tasarimini gelistirecek, içerik olarak katkida bulunabilecek dostlara ihtiyacimiz var. Bizim düsündügümüz yapilmasi gereken isler söyle:

- Sitemizin ayakta kalmasi için sponsorlar büyük önem arzediyor. Lütfen sitemize reklam verebilecek şirketleri sitemizden haberdar edip hem onların cüz'i bir ücretle reklam vermesini sağlayın, hem de sitemize küçük de olsa bir katkıda bulunun.

- Sitemizin tasariminin gelistirilmesi, hem HTML sayfalarinin hem de PostNuke temalarinin daha renkli ve göz alici hale getirilmesi- Osmanli Medeniyetini temsil edecek resimlerin temin edilmesi. Mesela Osmanli devrinden kalma cami, han, hamam, imaret, medrese vs yapilarin resimlerinin bulunmasi, Osmanli devrinden kalma fotograflarin temin edilmesi.

- Osmanli devletinin önemli kisilerinin hayat hikayelerinin hazirlanmasi. Bu kismin içine sadrazamlar, devlet adamlari, seyhulislamlar (Ebussuud Efendi), ilim adamlari, sairler ve önemli oldugunu düsündügünüz herkes giriyor.

- Osmanlica eserlerin çogaltilmasi. Sitemizde temel olarak Ömer Seyfettin'in hikayelerinden olusan bir Osmanlica metinler bölümü mevcut. Ancak yeterli degil. Osmanli devrinden kalma her türlü Osmanlica yaziyi bizimle paylasabilirsiniz.

- Osmanli'nin farkli dönemlerine ait haritalarin hazirlanmasi

- Osmanli Musikisi hakkinda yazi ve kaynak temini. Sitemizde henüz musiki hakkinda çok az yazı var. Ancak en kisa sürede sizlerin de yardiminizla bir klasik Türk musikisi kösesi hazirlamak istiyoruz. Buraya makamlar, eserler, besteler, bestekarlarö musikisinaslar hakkinda her türlü yaziyi gönderebilirsiniz. Ayrica mehter basta olmak üzere klasik eserlere de sitemizde yer vermek istiyoruz. Biz linkler gönderebilirsiniz.

- Internette Osmanli ile alakali tüm sitelerin adreslerinin toplanmasi. Mümkün olan en gnis Osmanli siteleri listesi ni hazirlamak istiyoruz. Sitemizde yer veremedigimiz ama baska sitelerde yer alan bilgileri de ulasilir kilmak amacindayiz. Buldugunuz her türlü Osmanli sitesi linkini bize gönderebilirsiniz.

- Sitemizin daha çok insana ulastirilmasi. Ayrica sitemizi daha çok gönül dostuyla bulusturmakta yardiminiza ihtiyacimiz var. Sitemize link vererek ya da dostlariniza tavsiye ederek daha çok insana ulasmamiza yardimci olabilirsiniz. Ya da daha uzun soluklu bir bilgilendirme çalismasini birlikte yapabiliriz. Bu konuda yapabileceginiz isler:

* Katildiginiz forumlarda adresini vererek sitemizden bahsedebilirsiniz.
* Arkadaslariniza mail göndererek sitemizi paylasabilirsiniz.
* Internette site listesi ve rehber hizmeti veren sitelere site adresimizi gönderebilirsiniz.

Ilgilenenlerin osmanlimedeniyeti@yahoo.com.tr adresine mail atmalari önemle rica olunur.

Bize her konuda çekinmeden yazabilirsiniz